Fotowoltaika Zielona Góra

W zakresie oferowanej usługi kompletnej instalacji paneli fotowoltaicznych produkujących energię ze słońca współpracujemy z firmą ON, która powstała w 2008 roku w wyniku połączenia wieloletniego doświadczenia oraz wiedzy w branży energii odnawialnej.

W tym okresie firma ON zdobyła wieloletnie doświadczenie i wiedzę w zakresie fotowoltaiki i jest wiodącym polskim producentem paneli słonecznych wykorzystujących energię elektryczną ze słońca. Do nadzoru nad przetwarzaniem prądu ze słońca stosujemy markowe inwertery  znanego producenta firmy Fronius.

Firma CRYSPOL z Zielonej Góry, zapewni Państwu niezawodne rozwiązania, które zmaksymalizują oszczędności i uniezależnią energetycznie. Zielona góra jest miejscem naszej siedziby oraz głównym obszarem naszego działania. Projektując każdą instalację analizujemy z uwagą wszelkie kwestie, które mogą mieć na nią wpływ. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.

Przy projektowaniu instalacji uwzględniamy dane klimatyczne związane z lokalizacją budynku, wydajność panelu fotowoltaicznego, inwertera, właściwości temperaturowe komponentów, nachylenie dachu oraz jego położenie względem południa a także zacienienie okolicy. Szczególną uwagę zwracamy na jakość oferowanego produktu związaną z gwarancja i sprawnością paneli fotowoltaicznych.

Nasza firma występuje w Państwa imieniu o warunki przyłączeniowe instalacji do właściwego operatora sieci energetycznej. Pomagamy również w  uzyskaniu dotacji do instalacji fotowoltaicznej i pomp ciepła, jeśli będzie to możliwe.

Po ekspresowej nowelizacji Ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE)  z dnia  22 czerwca 2016 r. zamiast taryf gwarantowanych obowiązywać będzie  tzw. opust czyli rozliczenie różnicy miedzy wyprodukowaną ilością energii przez panele fotowoltaiczne a energia pobraną z sieci energetycznej. Właściciele instalacji o mocy do 10 kW za każdą kilowatogodzinę oddana do sieci energetycznej będą mogli odebrać z niej 0,8 kWh. Właściciele instalacji fotowoltaicznej o mocy między 10 a 40 kW za kilowatogodzinę energii wprowadzonej do sieci energetycznej będą uprawnieni do odebrania 0,7 kW. Rozliczenie w dostawca energii elektrycznej odbywać się będzie w cyklu rocznym prze z okres 15 lat od daty pierwszego wprowadzenia energii do sieci.


                                                                                                                                                                             

Fotowoltaika - schemat działania w domu w Zielonej Górze
Schemat – Fotowoltaika

Zasady działania instalacji fotowoltaicznej.

Panele zamontowane na dachu odbierają i przetwarzają  promieniowanie na prąd stały. Następnie poprzez zabezpieczenia prąd z paneli trafia do falownika PV . W falowniku dochodzi do przemiany prądu stałego na prąd sieciowy 230V/400v 50 Hz a dalej poprzez licznik jedno lub dwukierunkowy trafia do sieci energetycznej lub wykorzystywany jest do urządzeń domowych. Dzięki licznikowi na koniec miesiąca płacimy lub zarabiamy na wyprodukowanej energii elektrycznej.


Rodzaje instalacji fotowoltaicznych

Instalacja fotowoltaiczna włączona do sieci energetycznej (ON GRID).

Ten rodzaj instalacji fotowoltaicznej to najbardziej efektywny, pod względem zastosowania, rodzaj instalacji, która podłączona jest do sieci elektroenergetycznej. Może dostarczać prąd zmienny na potrzeby własne, a w przypadku nadwyżki energii czyli energii elektryczną której nie jesteśmy w stanie zużyć możemy postępować w dwojaki sposób:

 1. Magazynowanie nadwyżek w akumulatorach (instalacja mieszana), co wiąże się z dodatkowymi kosztami.
 2. Sprzedaż energii elektrycznej do sieci korzystając z net meteringu.

Możliwa moc takiej instalacji zależy od dostępnej powierzchni montażu (dach, fasada, moduły wolnostojące itd.), ekspozycji (geograficznego kierunku montażu), lokalnych przepisów. Zazwyczaj moc większości prywatnych instalacji połączonych z siecią zawiera się w zakresie 2-10 kW. Dla dachu spadzistego (szacunkowa) powierzchnia modułów fotowoltaicznych potrzebna dla osiągnięcia mocy 1 kW wynosi ok. 9m2 (a więc ok. 90m2 dla 10kW).

Typowe instalacje PV podpięte do sieci składaja się z:

 • modułów fotowoltaicznych
 • inwerterów
 • urządzeń monitorujących i zabezpieczających pozwalających na automatyczne i lub/zdalne wyłączenie instalacji w przypadku niesprawności sieci
 • licznika energii oddanej do publicznej sieci energetycznej

Zalety:

 • najtańsza forma instalacji fotowoltaicznej;
 • duża trwałość komponentów;
 • możliwość odsprzedaży nadwyżki wyprodukowanej energii;

Wady:

 • brak zasilania uniemożliwia pracę instalacji;

Instalacje fotowoltaiczny niezależne od sieci energetycznej  (wyspowe – OFF GRID)

Jest to rodzaj instalacji fotowoltaicznych działających w izolacji od publicznej sieci energetycznej. W rozwiązaniu tym cała energia wytworzona przez panele fotowoltaiczne wykorzystywana jest w budynku. Nadwyżka wytworzonej w modułach energii  jest magazynowana w akumulatorach

 • może być wykorzystana w późniejszym czasie
 • może być dostarczana (bezpośrednio lub po konwersji do prądu zmiennego) do lokalnych odbiorników energii elektrycznej.

Ten rodzaj instalacji jest stosowany w miejscach gdzie podłączenie do publicznej sieci energetycznej jest niemożliwe lub nieopłacalne (domy letniskowe, schroniska górskie, odległe stacje pomiarowe i radiokomunikacyjne, elektronika drogowa itp.)

Prąd elektryczny wyprodukowany w panelu PV przekazywany jest do kontrolera (regulatora) pracy. Regulator ładowania ma za zadanie regulować ładowanie i rozładowywanie akumulatora. Następnie prąd stały przepływa przez falownik i już jako prąd zmienny przekazywany jest do odbiorników.

Niezależne (wyspowe) instalacje PV składają się zwykle z:

 • modułów fotowoltaicznych
 • akumulatorów
  regulatorów [kontrolerów] ładowania
 • inwerterów [falowników] (opcjonalnie, jeśli wymagane jest zasilanie AC)

Zalety:

 • całkowita autonomia energetyczna;
 • możliwość 100% pokrycia zapotrzebowania w energię elektryczną;

Wady:

 • droższy niż system on-grid;
 • konieczność wymiany akumulatorów;
 • brak możliwości odsprzedaży nadwyżek energii.

Dlaczego fotowoltaika?

 • Zabezpieczenie przed rosnącymi cenami energii
  Przełączenie na energię słoneczną uniezależni Państwa energetycznie. Im bardziej będą rosły stawki „czarnej energii” tym więcej oszczędności dzięki energii słonecznej.
 • Szybki i pewny zwrot z inwestycji
  Oszczędności zaczynają się wraz z włączeniem instalacji solarnej i rosną z czasem. Fotowoltaika to świetna, długoterminowa inwestycja.
 • Rozliczenie nadwyżek energii do zakładu energetycznego 
  Jeśli wyprodukują Państwo więcej energii niż są w stanie zużyć, zakład energetyczny rozliczy przyjętą energię  od Państwa w formie tzw. opustu.
 • Dotacje nawet do 40%!
  Istnieje kilka programów wsparcia, takich jak Prosument, dzięki którym można dofinansować instalacje fotowoltaiczne. Możliwość skorzystania i zdobycia nawet 40% dotacji.
 • Poczucie satysfakcji z niezależności energetycznej
  Fotowoltaika to nie tylko finansowe korzyści,ale również poczucie satysfakcji z niezależności od dostaw „czarnej energii” i jej szalonych cen!
 • Podniesienie wartości swojego domu
  Ostatnie badania pokazują, że posiadanie domu zasilanego energią słoneczną znacznie zwiększa wartość nieruchomości i jest bardzo atrakcyjne dla nabywców.
 • Minimalna konserwacja
  Systemy fotowoltaiczne nie posiadają ruchomych części, a deszcz zazwyczaj wystarcza aby utrzymać je w należytej czystości.
 • Zachowanie zasobów naturalnych
  Zdrowie naszej planety jest niszczone każdego dnia. Czysta, zrównoważona energia słoneczna zapewni lepszą przyszłość dla następnych pokoleń.
 • Dawanie dobrego przykładu
  W ciągu kilku lat energia słoneczna będzie wszechobecna. Rządy i naukowcy na całym świecie pracują nad rozpowszechnieniem energii słonecznej. Wy też bądźcie dobrym przykładem dla sąsiadów!

Oferujemy moduły fotowoltaiczne w 4 technologiach

Moduły polikrystaliczne, monokrystaliczne, BIPV oraz dachówka fotowoltaiczna posiadają niezbędne certyfikaty do użytku na terenie UE i nie tylko.
Oferujemy wyłącznie moduły produkowane w Polsce, przy użyciu wysokiej klasy komponentów wyprodukowanych w UE. Producent paneli – firma On kładzie szczególny nacisk na kontrolę produkcji, dlatego panele poddawane są szczegółowej i restrykcyjnej kontroli jakości. Dzięki wielokrotnej kontroli wizualnej i elektrycznej oferujemy produkt o najwyższej jakości. Takie podejście sprawia, że współpracując z CRYSPOL masz pewność, że dostajesz moduł fotowoltaiczny wysokiej jakości i wydajności, co zapewnia szybki zwrot z inwestycji.
Firma On produkuje panele w czterech technologiach. Obejmuje to moduły polikrystaliczne, monokrystaliczne, zintegrowane z budynkiem (BIPV) oraz dachówkę fotowoltaiczną. Możemy zaoferować również niestandardowe produkty na Państwa życzenie: wybierz swój kolor, stopień przezroczystości i grubość!


 

Panel fotowoltaiczny polikrystalicznyFotowoltaiczne moduły polikrystaliczne

Panele polikrystaliczne oferują wysoką wydajność oraz doskonały stosunek, jakości do ceny. Jakość jest zapewniona przez zastosowanie najlepszych komponentów na poziomie europejskim i przeprowadzanie restrykcyjnych kontroli jakości. Wysokie osiągi ogniwa, hartowane szkło i aluminiowa ramka sprawiają, że oferowane moduły są niezawodne i odporne nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Ogniwa polikrystaliczne osiągają sprawności rzędu 14%-16%.

 

 • Najpopularniejszy produkt
 • Zakres mocy: 20 – 320 Wp

Poli 240 Wp
Poli 250 Wp


 

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczneFotowoltaniczne moduły monokrystaliczne

Panele monokrystaliczne charakteryzują się znacznie większą wydajnością w porównaniu do modułów polikrystalicznych. Jest to doskonała alternatywa dla modułów polikrystalicznych.
Panele monokrystaliczne oferują wysoką wydajność i doskonały stosunek jakości do ceny. Jakość jest zapewniona przez zastosowanie najlepszych komponentów poddawanych szczegółowym kontrolom. Wysokie osiągi ogniwa, hartowane szkło i aluminiowa ramka sprawiają, że oferowane moduły są niezawodne i odporne nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Sprawność ogniw monokrystalicznych wynosi średnio ok. 15-19%.

 • Zdecydowanie większa wydajność
 • Zakres mocy: 23 – 320 Wp

Mono 240 Wp
Mono 250 Wp


 

Panel fotowoltaiczny BIPVModuły fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem BIPV

Panele fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem (BIPV) zostały opracowane jako zamiennik dla konwencjonalnych materiałów budowlanych, takich jak: świetliki, fasady, okna, ściany i dachy. Oferujemy również niestandardowe produkty. W tym celu można wybrać swój kolor, stopień przezroczystości i grubość!

 • Zintegrowane z budynkiem
 • Zakres mocy: 50 – 100 Wp

BIPV 50 Wp
BIPV 100 Wp


 

Dachówka fotowoltaicznaDachówka fotowoltaiczna

Dachówka fotowoltaiczna została zaprojektowana tak, aby uchronić się od coraz wyższych rachunków za energię bez uszczerbku na stylu. Jeśli chcą Państwo zintegrować technologię fotowoltaiczną ze swoim domem – dachówka fotowoltaiczna to idealne rozwiązanie. Daje ona możliwość pokrycia dachu w całości lub części a także chroni dom jak standardowa dachówka i dodatkowo zapewnia własne źródło energii odnawialnej. Dachówki są łatwe w montażu i wystarczą standardowe praktyki dekarskie by je zamontować.

 • Zamiast pokrycia dachowego
 • Zakres mocy: 50 – 150 Wp

DF 50wp
DF 100wp

Leave a Reply