feelco-hybrid

Feelco Gaz Hybrid
Ogrzewanie gazem

Wykorzystanie powietrza jako czynnika,
to najbardziej oszczędny sposób ogrzewania na świecie!

Nagrzewnica gazowa Carrier Infinity 96.
Rekordowa sprawność ogrzewania gazem dzięki zaawansowanej technologii kondensacji.

Nadmuchowy piec kondensacyjny Carrier Infinity 96 (część systemu Infinity) z technologią ComfortHeat osiąga ultrawysoką, wiodącą na rynku sprawność (do 96,6% rocznej sprawności energetycznej wg AFUE i 108,2% wg polskiej normy)*. Nagrzewnica Carrier Infinity 96 odpowiedzialna jest za podgrzanie powietrza nawiewanego do pomieszczeń za pomocą wbudowanego palnika i wymiennika kondensacyjnego o wysokiej sprawności. Nagrzewnica stanowi również serce systemu Feelco, gdyż wentylator nawiewny wykorzystywany jest również w innych procesach, wentylacji i klimatyzacji.

Wspomagany przez inteligentną kontrolę Infinity i dmuchawę o zmiennej prędkości, ten piec będzie pracował w niskim stopniu do 90% czasu. Dłuższe, czasy pracy przy minimalnej mocy zapewniają lepszą wydajność energetyczną, lepszą kontrolę temperatury i zwiększony komfort. Operacja dmuchawy o zmiennej prędkości pomaga również innym elementom systemu i może sprawić, że system klimatyzacji będzie bardziej wydajny i poprawi osuszanie w okresie letnim.

STEROWANIE KOMFORTEM
 • Część systemu Infinity, kompatybilność z centralnymi i strefowymi układami sterowania do 8 stref.
 • Całkowicie izolowana obudowa redukująca przenikanie dźwięku
 • Funkcja Ideal Humidity dla zaawansowanej kontroli wilgotności powietrza
 • Technologia Comfort Heat – maksimum komfortu przy rekordowo niskich kosztach eksploatacji
 • SmartEvap – technologia wspomagająca kontrolę wilgotności w budynku
 • ComfortFan – technologia wspomagająca wentylację budynku
 • Silnik wentylatora nawiewu z płynną regulacją prędkości, ECM

Więcej informacji o nagrzewnicy Carrier znajdziesz na naszej stronie dla profesjonalistów dla-instalatorów oraz na stronie producenta. www.carrier.com.

 

Nagrzewnica gazowa Carrier Infinity 96.

 

Połącz ogrzewanie gazem z nowoczesną pompą ciepła i stwórz układ hybrydowy Feelco Hybrid.

Feelco z technologią Carrier Hybrid Heat – najbardziej zaawansowany system grzewczy.
 

Podwójny układ paliwowy HYBRID HEAT® Carrier zapewnia spokój umysłu w zakresie nieprzewidywalnej natury kosztów paliwowych. Układ ten łączy nagrzewnicę gazową Infinity 96 z powietrzną pompą ciepła Infinity 18VS oraz Sterowanie Dotykowe Infinity, zapewniając komfort, oszczędność i elastyczność.

W zależności od temperatury zewnętrznej ogrzewanie pompą ciepła może być tańsze od ogrzewania gazem ziemnym. Znając koszty energii elektrycznej i gazu programujemy pracę systemu dla maksymalnych oszczędności. Podwójny układ paliwowy HYBRID HEAT Carrier automatycznie przełącza się pomiędzy trybem ogrzewania pompą ciepła i gazowego według potrzeb, by utrzymać komfort w twoim domu przez całą zimę, jednocześnie optymalizując wydajność każdego ze źródeł paliwowych.

Gdy Carrier skonstruował nową pompę ciepła Infinity 20 amerykański Departament Energii musiał rozszerzyć skale efektywności energetycznej dla tego typu urządzeń. W chwili obecnej jest to najlepszy wynik na rynku.
Amerykański Instytut Klimatyzacji i Ogrzewnictwa corocznie bada wszystkie urządzenia produkowane w USA i nadaje certyfikaty wydajności, Carrier Infinity 20 jest rekordzistą sezonowej sprawności energetycznej w zimnym klimacie,  wszystko pod kontrolą i łatwe do sprawdzenia www.ahri.org

Klimatyzacja + pompa ciepła

Wykorzystanie funkcji chłodzenia pompy ciepła,
to najlepszy sposób na doskonały klimat
w doskonałym budżecie.

Funkcja klimatyzacji pompy ciepła Carrier Infinity 18VS. 

Pompa ciepła latem pracuje w funkcji klimatyzacji, inwerterowa sprężarka zapewnia pięciostopniową regulację mocy, 25-100%. Proces chłodzenia jest całkowicie zautomatyzowany, oprócz temperatury system kontroluje również wilgotność powietrza używając funkcji osuszania gdy jest potrzebna.

Swobodna rozbudowa – to jest możliwe tylko w systemie Feelco Hybrid. Budujesz dom i nie wiesz czy klimatyzacja jest konieczna dla komfortu, a może po prostu chcesz rozłożyć koszty instalacji w czasie. Nic prostszego, Feelco to system modułowy. Instalując wersję z nagrzewnicą gazową masz już gotową instalację do współpracy z agregatem klimatyzacji, rozbudowę można przeprowadzić nawet wiele lat po pierwotnej inwestycji.

Więcej informacji o pompie ciepła znajdziesz na naszej stronie dla profesjonalistów dla-instalatorów oraz na stronie producenta. www.carrier.com.

Wentylacja z odzyskiem ciepła

Świeże powietrze bez ukrytych dopłat,
dzięki modułowi odzysku ciepła z powietrza wentylacyjnego.

Inteligentny moduł odzysku ciepła Carrier HRV.

Działa w sposób całkowicie zintegrowany z układem ogrzewania i klimatyzacji. Dostarcza dodatkową moc grzewczą lub chłodzącą w sposób inteligentny w trosce o Twój komfort i portfel np. zapewniając intensywną wentylacją, gdy jest to korzystne dla utrzymania wymaganej temperatury lub obniża wydajność wentylacji, gdy na zewnątrz jest duży mróz lub upał.

Nawilżanie powietrza

Czasem jedwabnie delikatny strumień pary
potrafi zamienić klimat w komfortowy klimat.
Nawilżacz dba o zdrowie, gdy zbliża się zima.

Automatyczny nawilżacz powietrza Carrier SBP. 

To urządzenie, które w sposób automatyczny dozuje ilość pary (mgiełki wodnej) wtłaczanej do systemu, aby podnieść wilgotność powietrza zimą do poziomu komfortowego dla użytkowników. Podczas zimy to właśnie suche powietrze i wysoka temperatura są główną przyczyną chorób i przeziębień. 

Oczyszczanie powietrza

Jeśli uwielbiasz czystość i nie przepadasz za kurzem,
lub jeśli masz alergię, to zakochasz się w tym
urządzeniu od pierwszego włączenia. 

Pasywne filtry powietrza Carrier EZ Flex z wymiennymi wkładami.

W zależność od Twoich potrzeb klasa filtracji może być różna. Od prostego procesu filtrowania, do filtracji mechanicznej wzbogaconej o bakteriobójczą lampę UV, która eliminuje z powietrza wszelkie zanieczyszczenia biologiczne jak pyłki roślin, bakterie czy wirusy.

Sterowanie (centralne lub strefowe)

Myśl o nim jak o Twoim prywatnym asystencie dobrego klimatu, sterującym wszystkimi urządzeniami razem, lub każdym z osobna. Wspólnie Tobą, lub za Ciebie. Z dostępem przez WiFi także z Twojego telefonu.

Carrier Infinity Touch – Pełna kontrola, jest prostsza niż myślisz.

Chcesz znać aktualne zużycie energii, lub zaplanować większe oszczędności? Nic prostszego! Zarządzaj precyzyjne pełnym komfortem z jednego miejsca. Temperatura, wentylacja, wilgotność, stopień oczyszczania powietrza w każdej z 8 stref sterowane z jednego miejsca. Miejsca w którym jesteś teraz.

Instalacja

Przesył komfortowego powietrza odbywa się kanałami. To rozwiązanie niezwykle trwałe, elastyczne, ale przede wszystkim estetyczne.

Feelco Ursa Air Zero – Najbardziej dojrzała instalacja na rynku.

Cała instalacja została zaprojektowana tak, by spełniać najwyższy osiągalny standard jakości.
Projektanci instalacji zadbali, by zostawić Ci mnóstwo niezabudowanej przestrzeni. Czas na nową aranżację wnętrza? Teraz możesz łatwo zmienić zdanie. Ustawiaj swobodnie meble, ściany i światła.

Rozwiązania Feelco®, zawsze dopasowujemy na miarę.
Użyj formularza i zapytaj o niezobowiązującą ofertę, już teraz!

  Imię(wymagane)

  E-mail (wymagane)

  Treść zapytania

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od CRYSPOL. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest CRYSPOL KRZYSZTOF WOŁCZYŃSKI z siedzibą w ul. Licealna 6, 65-417 Zielona Góra. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

  cryspol