W zakresie oferowanej usługi kompletnej instalacji paneli fotowoltaicznych produkujących energię ze słońca współpracujemy z firmą ALEO , która jest wiodącym producentem nowych technologii od 2001 roku w macierzystych Niemczech. Od początku działalności wydajność i niezawodność to główny priorytet jaki stawiamy sobie w dziedzinie fotowoltaiki w wysoko wydajnej technologii PERC w konkurencyjnych cenach.
Firma ALEO zdobyła wieloletnie doświadczenie i wiedzę w zakresie fotowoltaiki i jest w grupie liderów produkujących najwydajniejsze panele fotowoltaiczne dostępne na rynku . Do nadzoru nad przetwarzaniem prądu ze słońca stosujemy markowe inwertery znanego producenta firmy Fronius i Solar Edge.
Firma CRYSPOL z Zielonej Góry, zapewni Państwu niezawodne rozwiązania, które zmaksymalizują oszczędności i uniezależnią energetycznie. Zielona góra jest miejscem naszej siedziby oraz głównym obszarem naszego działania. Projektując każdą instalację analizujemy z uwagą wszelkie kwestie, które mogą mieć na nią wpływ. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.
Przy projektowaniu instalacji uwzględniamy dane klimatyczne związane z lokalizacją budynku, wydajność panelu fotowoltaicznego, inwertera, właściwości temperaturowe komponentów, nachylenie dachu oraz jego położenie względem południa a także zacienienie okolicy. Szczególną uwagę zwracamy na jakość oferowanego produktu związaną z gwarancja i sprawnością paneli fotowoltaicznych.
Nasza firma występuje w Państwa imieniu o warunki przyłączeniowe instalacji do właściwego operatora sieci energetycznej. Pomagamy również w uzyskaniu dotacji do instalacji fotowoltaicznej i pomp ciepła, jeśli będzie to możliwe.
Po ekspresowej nowelizacji Ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) z dnia 22 czerwca 2016 r. zamiast taryf gwarantowanych obowiązywać będzie tzw. opust czyli rozliczenie różnicy miedzy wyprodukowaną ilością energii przez panele fotowoltaiczne a energia pobraną z sieci energetycznej. Właściciele instalacji o mocy do 10 kW za każdą kilowatogodzinę oddana do sieci energetycznej będą mogli odebrać z niej 0,8 kWh. Właściciele instalacji fotowoltaicznej o mocy między 10 a 40 kW za kilowatogodzinę energii wprowadzonej do sieci energetycznej będą uprawnieni do odebrania 0,7 kW. Rozliczenie w dostawca energii elektrycznej odbywać się będzie w cyklu rocznym prze z okres 15 lat od daty pierwszego wprowadzenia energii do sieci.ius.
Ten rodzaj instalacji fotowoltaicznej to najbardziej efektywny, pod względem zastosowania, rodzaj instalacji, która podłączona jest do sieci elektroenergetycznej. Może dostarczać prąd zmienny na potrzeby własne, a w przypadku nadwyżki energii czyli energii elektryczną której nie jesteśmy w stanie zużyć możemy postępować w dwojaki sposób:
Magazynowanie nadwyżek w akumulatorach (instalacja mieszana), co wiąże się z dodatkowymi kosztami.
Sprzedaż energii elektrycznej do sieci korzystając z net meteringu.
Możliwa moc takiej instalacji zależy od dostępnej powierzchni montażu (dach, fasada, moduły wolnostojące itd.), ekspozycji (geograficznego kierunku montażu), lokalnych przepisów. Zazwyczaj moc większości prywatnych instalacji połączonych z siecią zawiera się w zakresie 2-10 kW. Dla dachu spadzistego (szacunkowa) powierzchnia modułów fotowoltaicznych potrzebna dla osiągnięcia mocy 1 kW wynosi ok. 9m2 (a więc ok. 90m2 dla 10kW).
Typowe instalacje PV podpięte do sieci składaja się z:
modułów fotowoltaicznych
inwerterów
urządzeń monitorujących i zabezpieczających pozwalających na automatyczne i lub/zdalne wyłączenie instalacji w przypadku niesprawności sieci
licznika energii oddanej do publicznej sieci energetycznej
Zalety:
najtańsza forma instalacji fotowoltaicznej;
duża trwałość komponentów;
możliwość odsprzedaży nadwyżki wyprodukowanej energii;
Wady:
brak zasilania uniemożliwia pracę instalacji;
Jest to rodzaj instalacji fotowoltaicznych działających w izolacji od publicznej sieci energetycznej. W rozwiązaniu tym cała energia wytworzona przez panele fotowoltaiczne wykorzystywana jest w budynku. Nadwyżka wytworzonej w modułach energii jest magazynowana w akumulatorach
może być wykorzystana w późniejszym czasie
może być dostarczana (bezpośrednio lub po konwersji do prądu zmiennego) do lokalnych odbiorników energii elektrycznej.
Ten rodzaj instalacji jest stosowany w miejscach gdzie podłączenie do publicznej sieci energetycznej jest niemożliwe lub nieopłacalne (domy letniskowe, schroniska górskie, odległe stacje pomiarowe i radiokomunikacyjne, elektronika drogowa itp.)
Prąd elektryczny wyprodukowany w panelu PV przekazywany jest do kontrolera (regulatora) pracy. Regulator ładowania ma za zadanie regulować ładowanie i rozładowywanie akumulatora. Następnie prąd stały przepływa przez falownik i już jako prąd zmienny przekazywany jest do odbiorników.
Niezależne (wyspowe) instalacje PV składają się zwykle z:
modułów fotowoltaicznych
akumulatorów
regulatorów [kontrolerów] ładowania
inwerterów [falowników] (opcjonalnie, jeśli wymagane jest zasilanie AC)
Zalety:
całkowita autonomia energetyczna;
możliwość 100% pokrycia zapotrzebowania w energię elektryczną;
Wady:
droższy niż system on-grid;
konieczność wymiany akumulatorów;
brak możliwości odsprzedaży nadwyżek energii.
Dlaczego fotowoltaika?
Zabezpieczenie przed rosnącymi cenami energii
Przełączenie na energię słoneczną uniezależni Państwa energetycznie. Im bardziej będą rosły stawki „czarnej energii” tym więcej oszczędności dzięki energii słonecznej.
Szybki i pewny zwrot z inwestycji
Oszczędności zaczynają się wraz z włączeniem instalacji solarnej i rosną z czasem. Fotowoltaika to świetna, długoterminowa inwestycja.
Rozliczenie nadwyżek energii do zakładu energetycznego
Jeśli wyprodukują Państwo więcej energii niż są w stanie zużyć, zakład energetyczny rozliczy przyjętą energię od Państwa w formie tzw. opustu.
Dotacje nawet do 40%!
Istnieje kilka programów wsparcia, takich jak Prosument, dzięki którym można dofinansować instalacje fotowoltaiczne. Możliwość skorzystania i zdobycia nawet 40% dotacji.
Poczucie satysfakcji z niezależności energetycznej
Fotowoltaika to nie tylko finansowe korzyści,ale również poczucie satysfakcji z niezależności od dostaw „czarnej energii” i jej szalonych cen!
Podniesienie wartości swojego domu
Ostatnie badania pokazują, że posiadanie domu zasilanego energią słoneczną znacznie zwiększa wartość nieruchomości i jest bardzo atrakcyjne dla nabywców.
Minimalna konserwacja
Systemy fotowoltaiczne nie posiadają ruchomych części, a deszcz zazwyczaj wystarcza aby utrzymać je w należytej czystości.
Zachowanie zasobów naturalnych
Zdrowie naszej planety jest niszczone każdego dnia. Czysta, zrównoważona energia słoneczna zapewni lepszą przyszłość dla następnych pokoleń.
Dawanie dobrego przykładu
W ciągu kilku lat energia słoneczna będzie wszechobecna. Rządy i naukowcy na całym świecie pracują nad rozpowszechnieniem energii słonecznej. Wy też bądźcie dobrym przykładem dla sąsiadów!
Firma ALEO produkuje panele w czterech technologiach. Moduły Monokrystaliczne PERC HE Tec , monokrystaliczne PERC , Elegante oraz wewnątrz dachowe Solrif . Jesteśmy pewni jakości oferowanych paneli, które wytwarzają energię słoneczna dlatego producent oferuje aż 25 lat gwarancji na produkt i 25 lat gwarancji na uzysk energetyczny. Oferujemy wyłącznie moduły produkowane przez renomowanych producentów, przy użyciu wysokiej klasy komponentów wyprodukowanych w UE. Producent paneli – firma ALEO kładzie szczególny nacisk na kontrolę produkcji, dlatego panele poddawane są szczegółowej i restrykcyjnej kontroli jakości. Najwyższe na świecie obciążenie naciskowe 8000 Pa i wysoka wartość ochrony przy gradobiciu HW4 .Takie podejście sprawia, że współpracując z CRYSPOL masz pewność, że dostajesz moduł fotowoltaiczny wysokiej jakości i wydajności, co zapewnia szybki zwrot z inwestycji. Możemy zaoferować również niestandardowe produkty na Państwa życzenie takie jak:
– szklane panele solarne Elegante wykorzystywane jako szklane dachy , fasady i parapety,
– technologia Solrif to panele słoneczne zastępujące dachówkę.
Wyjątkowo wydajna pasywacja tylnej strony ogniwa znacząco redukuje straty powodowane przez rekombinację nośników ładunku oraz straty optyczne. Do 10% więcej energii dzięki sprawdzonej technologii HE-Tec . Sprawność ogniw powyżej 21 % .Przednie szkło antyrefleksyjne. Dzięki parametrom wysoko transparentnej folii laminującej o około 3% więcej światła dociera do ogniwa. Wysoka przepuszczalność światła wynika z transparentności już od poziomu 300 nm zamiast standardowej wielkości rzędu 260 nm. Ustrukturyzowana powierzchnia dla uzyskania zamierzonego odbicia światła słonecznego wpływa na całkowity poziom odbicia światła na szybie przedniej: światło słoneczne jest kierowane z powrotem na ogniwo. Oznacza to o 2,5% wyższą wydajność.
Więcej uzysków energii w przypadku niskiej intensywności nasłonecznienia: przy ograniczonym promieniowaniu wynoszącym zaledwie 200 W/m² moduł zawsze uzyskuje co najmniej 98% wydajności w odniesieniu do uzysku przy maksymalnym nasłonecznieniu (1000 W/m2).
Około 60% rocznego promieniowania można zakwalifikować do kategorii słabego nasłonecznienia.
Gwarancja producenta 25 lat na produkt i 25 lat na uzysk energetyczny.
Moc do 333W
10% więcej mocy niż średnia moc innych produktów na rynku
Wytwarza ponad 5% więcej niż tradycyjne technologie
Karty produktu
X63 Premium
325 – 333
X83 Premium
W 320 – 330
X61 Premium
W 250 – 260 W
Jest to doskonała alternatywa dla modułów polikrystalicznych. Panele monokrystaliczne charakteryzują się znacznie większą wydajnością w porównaniu do modułów polikrystalicznych
Panele monokrystaliczne oferują wysoką wydajność i doskonały stosunek jakości do ceny. Jakość jest zapewniona przez zastosowanie najlepszych komponentów poddawanych szczegółowym kontrolom. Wysokie osiągi ogniwa, hartowane szkło i aluminiowa ramka sprawiają, że oferowane moduły są niezawodne i odporne nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Moduł projektowy PERC jest standardowo wyposażony w 12 lat gwarancji z możliwością przedłużenia do 25 lat.
Karty produktu
P23
320 – 325 W
Panele fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem zostały opracowane jako zamiennik dla konwencjonalnych materiałów budowlanych, takich jak: świetliki, fasady, okna, ściany i dachy. Dzięki technologii Solrif, panele słoneczne idealnie pasują do Twojego dachu, zastępując dotychczasowe dachówki . Zasilaj dom przez dach. Gwarancja producenta 25 lat na produkt i 25 lat na uzysk energetyczny
Eleganckie, nowoczesne wzornictwo,
Pokrywa dolna folia polimerowa,
Pokrywa górna szkło solarne ESG ( specjalna obórka termiczna ),
Prostota bez uszczerbku na jakości
Karty produktu
S 83 SOLRIF
320 – 330 W
S81 SOLRIF
250 – 260 W
Dobre rozwiązanie dla płynnej integracji energii słonecznej z budynkiem ,zapewniając optymalne wykorzystanie każdego metra kwadratowego powierzchni w celu wyprodukowania maksimum energii. Szyba solarna Elegante składa się z wytrzymałej konstrukcji 2 x 4mm szkła, hartowanego szkła z certyfikacją architektoniczną .Wszystko w celu zapewnienia niezawodnej zintegrowanej z budynkami fotowoltaiki. Elastyczny design dla wszystkich zastosowań architektonicznych, które umożliwia prostsze wykorzystanie energii słonecznej w projektach bez utraty na wyglądzie i jakości. Może być zastosowane w projektach tak różnorodnych, jak wiaty garażowe, szklane dachy, fasady i parapety. Gwarancja producenta 30 lat na produkt i 30 lat na uzysk energetyczny.
Karty produktu
ELEGANTE PV
200 W
INSULATING DLASS
200 W